Sosyal medyanın büyük ve sevilen platformlarından birisi olan Kur’an Meclisi, Kur’an dinlemeyi okumayı sevenleri Ankara’da bir araya getirdi.

Kur’an gibi mucize bir kitaba muhatap olmak ne yüce bir şeref. Hele hele onun içinde ki emirleri ve yasakları hayatımıza tatbik edebilmek, onu insanlara anlatabilmek, onu sevdirebilmek ne büyük bir huzur sebebidir değil mi ?

Kur’an-ı Kerim’in, her bir noktası mucize olduğundan, onu güzel ses ve eda ile insanlara okuyanlar ise bu mucizeyi bir kez daha yaşıyor ve dinleyenlere de yaşatıyor.

Bu muazzam güzelliğe bir kez daha tanık olmak ve o ortamın feyzinden istifade etmek adına Kur’an bülbülleri ve dinleyicileri Ankara’da bir kez daha buluştu.

Şehir içinden ve dışından yirmiden fazla Kur’an kârisi bir araya gelerek, Allah’ın ayetlerinden okuyup, insanların gönüllerini şenlendirdiler.

Ayrıca programı dinlemeye gelen onlarca Kur’an sevdalısı da, program sonuna kadar kalarak bu ortamın feyzinden istifade ettiler.

İlahiler okundu.Kur’an tilavetleri yapıldı. Muhabbetler edildi. Tabiki çaylar da içildi.

Bu yıl Ankara’da Asmaköprü Uluslararası Öğrenci Derneği‘nde gerçekleştirilen bu buluşmaya birbirlerini tanımayan onlarca insan da iştirak etti. Fakat insanlar arasında gerçekleşen muhabbet, sanki 40 yıllık dostlarmış gibiydi.

Dinleyiciler arasında, öğrenciler, mühendisler, ilahiyatçılar, esnaflar, yani toplumumuzun her kesiminden insanlar katıldı. Kur’an ziyafeti ile ruhlarını doyurdular.

Programın yapımında onlarca ismin emeği var.

2017 yılında istanbulda yapılan Kur’an Meclisi buluşması bugün hala insanların aklındaki yerini korumaktadır.

Çünkü biz biliyoruz ki “Ruhların Gıdası Kur’an’dır”

Programın organizasyonu nu gerçekleştiren Kur’an Meclisi kurucusu Fatih İmdat program hakkında şunları ifade etti ;

Kur’an ziyafetleri ülkemizde onlarca yıldır yapılmaktadır. Allah bu organizasyonlara vesile olanlardan razı olsun.Bu programlar insanların Kur’an-ı Kerim’i sadece cami programlarında dinlemesinden ziyade, uygun olan her ortamda dinlenmesine vesile kılmıştır. Aynı zamanda, farklı tilavetler tarzlarını da dinlemelerine yol açmıştır.

Fakat günümüzde bir gerçek vardır ki, bunun adı “İnternet”tir. Artık gençlere ulaşmanın en temel yollarından birisi internet ve sosyal medyadır. Kur’an ziyafetlerini fiziki olarak yapmanın yanı sıra, aldığımız yüksek kaliteli video kayıtlarını da sosyal medya üzerinden gençlere cazip gelecek şekilde yayınlıyoruz. Bir salon programına katılanların sayısı kısıtlı iken, internette koyduğumuz bir video ile milyonlarca insana ulaşma imkanımız oluyor.

Bu noktada, Kur’an Tilavetlerinin yapılmasını, Kur’an okuyucusu olunmasını ve onun sevilmesini teşvik eden nadir platformlardan birisi olmanın gururunu yaşıyor.

Kur’an Meclisi herkesin yeridir. İsminin belirlenmesinde bile, takipçilerimizle yaptığımız anketleri baz alarak ilerledik. Bu sebepten dolayı burası herkesin ortak paydasıdır.

Bizler kardeşiz. Kur’an-ı Kerim birçok yerinde kardeşlik vurgusu yapmaktadır. Yeni çağın bir gereği haline gelen sosyal medya araçlarını, bu kardeşlerimize ulaşmak için kullanıyoruz.

Bu noktada programlarımızı yapmaya devam edeceğiz. Bizleri takip eden ve dinleyen dostlarımızdan, maddi ve manevi destek beklemekteyiz.

Yapılacak her bir destek, Kur’an-ı sevdirmek, yeni kârileri keşfetmek adına yapacağımız çalışmalarımızda bizlere güç verecektir.

Unutmayalım ki, ruhların gıdası Kur’an’dır.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan videolarımızı izleyebilirsiniz.