Sosyal medya, üzerinde başlatılan #kuranokumayadavet akımı, yüzlerce insana ulaşarak bir ilke imza attı.

#kuranokumayadavet hashtagı altında başlatılan ve çığ gibi büyüyen bu akım, insanları Kur’an okumak ve farkındalık yaratmak adına yapılan bir çalışma olarak takdir görüyor.

Facebook ve İnstagram üzerinden başlatılan bu akıma, özellikle ülkemizin meşhur hafızlarıda icabet etmektedir.

Gençlerimiz hatta çocuklarımızın dahi severek dahil olduğu #kuranokumayadavet akımı bugün yüzlerce insana ulaşmış, ve Kur’an okumak adına ciddi bir seferberliğin öncülüğünü sosyal medyada başlatmıştır.

Bu akımın, sosyal medyada bireysel yayınlanan videolardan farkı ise, kitlesel halde yapılan bir akım oluşudur.

Herşey bir davet videosu ile başladı.

Akımın öncülüğünü yapan Fatih İmdat, kendi sosyal medya hesaplarından Kur’an okuyarak insanları Kur’an okumaya davet etmesi üzerine, insanların bu akıma akın akın dahil olduğuna şahit oldu.

Bu akımın başlamasına fikir öncülüğü yapan Fatih İmdat bu hususa ilişkin şunları söyledi ;

Bir sabah iş arkadaşımla mesaiye gidiyorduk.Sosyal medya üzerinde yapılan saçma ve bir okadar gereksiz akımlardan konuşuyorduk.Sonrasında neden bizimde faydalı olabilecek bir zincir başlatmayacağımız aklımıza geldi.

Sosyal medyada akım adı altında, İslam,Kur’an ve Hadis ile ilgisi olamayan,müstehçenliği ilke ve baz alan, gençlerin aklını,fikrini bulandıracak, hiç kimseye faydalı olmayan çalışmalar yapılmaktadır.

Bu akımların, kimlere ve neye hizmet ettiği zannımca herkes tarafından tahmin edilir.

Bizlerde bu akımların karşısında duracak, herkesi sarıp kucaklayacak bir akımın neden bizler tarafından hayata geçirilmediğini düşündük.

Kur’an Meclisi gibi bir platformu zaten insanlarımızın hizmetine sunmuştuk.Bunun yanında böyle bir akımın başlamasına vesile olmak, sevabına dahil olmak çok güzel.

#kuranokumayadavet akımının, tarafımdan çekilen ilk video ile fitilini ateşlemiş olduk.

Elhamdülillah kısa zamanda, yüzlerce kişi, genç,yaşlı,çoluk,çocuk,din görevlisi olsun olmasın, her kesimden kendisine karşılık buldu.

Yurt dışında da bulunan meşhur hafızların da bu akıma destek verdiğini söylemek isterim.

Buradan okuyan bütün kardeşlerimi, güzel okusun okumasın, hafız olsun olmasın, heceleyerek okusun isterse, bu akıma katılmaya davet ediyorum.

Unutmayalım kim Kur’ana ve Allah’ın dinine hizmet ederse, Allah varlığını kendisine hizmetçi kılar.

Nasıl katılabilirim ?

Eğer sizlerde bu akıma katılmak isterseniz yapacağınız çok kolay.

Öncelikle Daveti aldığınız kişiyi belirtiyor, sonra okumaya davet ettiğiniz kişiyi söylüyorsunuz.Ardından bir ayette olsa Kur’an okuyorsunuz.

Bu videonuzu Facebook ve İnstagram hesabınızdan #kuranokumayadavet etiketini yazmayı unutmamalısınız.

Yine daveti aldığınız ve davet ettiğiniz arkadaşlarınızı etiketlemeniz, onların bu davetinizden haberdar olmasını sağlayacaktır.