Ülkemizde yetişen başarılı hafızlardan Hamit Avşar Karaca, Maldivlerde bu yıl ilki düzenlenen Kur’an-ı Kerimi Güzel okuma yarışmasında Dünya 2.si olarak ülkemize haklı bir gurur yaşattı.

Hamit Avşar Karaca’nın kısaca hayatı : 

1990 Hatay doğumlu.2008 de Hatay Reyhanlı imam hatip lisesinden mezun olup 2010-2011 yılları arasında mısırda bulundu ve orada El-ezher üniversitesinin Arapça hazırlık bölümünü bitirdi. 2014’te önlisans açık öğretim ilahiyat fakültesi, 2016’da Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 4 yıllık lisansımı tamamladı. Ve ardından Temel İslam Bilimleri / Tefsir Ana Bilim dalında yükseklisansa başladı. Kıraatte ilk eğitimimi Rıza Günay hocadan aldı.Bunlar arasında Salah Seleme ve Mahmud et-Tuhinin çok büyük etkisi vardır. Şuan İzmir/Tire Ortaköy camiinde İmam-Hatip olarak görev yapmaktadır.

Instagram : https://goo.gl/m8uN5m

Kabiliyetli bir Kâri

Hamit Avşar Karaca, ayrıca meşhur hafızların okuduğu tilavetleri makamsal olarak birebir taklid edebilmesi ilede tanınmaktadır.Bunların başında Mustafa İsmail, Muhammed Rıfat, Sıddık Minşavi gibi birçok ünlü isim bulunmaktadır.

Kur’an Meclisi olarak kendisini tebrik ediyor, daha nice nice başarılar elde etmesini yüce Allah’tan niyaz ediyoruz.

Dünya 2.si olduğu yarışmada yapmış olduğu tilavetler sizlerle.

+